Авторизація

«Проінформований  - озброєний!». Саме цей вислів став мотивацією   проекту  «35 років після катастрофи …».

  У сучасному світі, в світі високих технологій і техногенних катастроф,  кожна людина повинна знати причини і наслідки можливої діяльності людства і засоби збереження свого життя. У березні 2021 року учням  11 класу запропонований план проекту, а саме: історичний екскурс, схема роботи ядерного реактора, причини чорнобильської аварії, ліквідація аварії, екологічні проблеми використання АЕС, вплив радіації на організм людини.

   Презентація проекту відбулася 27 квітня. Під час підготовки до проекту учні  обговорювали методи дослідження, спосо­би оформлення результатів, збирання, систематиза­ції та аналізу отриманих даних, проводилося поточне обговорення отриманих результатів.  Після роботи над проектом учні отримали інформацію «Наслідки аварії на ЧАЕС у цифрах»:

240 тис. – кількість українських ліквідаторів;

31 ліквідатор – загинув за десять днів гасіння реактору;

30 тис. ліквідаторів  померло протягом 15 років після аварії;

74  тис. ліквідаторів – стали інвалідами;

8,5 млн. людей опромінено;

155 тис.км2 території  - забруднено;

90 тис. осіб в світі – померли від онкологічних захворювань, спровокованих  аварією на ЧАЕС (заданими Greenpeace).

  1 мільйон 961 тисяча 904- кількість українців, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 210 247 - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1 751 657 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи, у тому числі 418 777 дітей.

  Сучасність вимагає максимального наближення наукової інформації, які подаються уроках фізики, до життя. Учні мають не тільки знати, а й використовувати  набуті вміння та навички у повсякденному житті.

Оксана Іванівна Оберванюк

заступник директора школи з навчально-виховної роботи, вчитель фізики