Авторизація

  Початок навчального року для учнів 24 школи виявився багатим на нові враження та цікавий досвід. Старшокласники отримали можливість стати учасниками українсько-польського молодіжного обміну й відвідати Польщу. За підтримки адміністрації одразу три проєкти у рамках програми Erasmus+ було реалізовано на базі освітнього закладу. Координаторкою та наставницею учнівських груп виступила заступниця директора Зарічна О. В. Українські та польські школярі впродовж дев’яти днів вчилися створювати та реалізовувати власні ідеї, дізнавалися про національні традиції обох держав, вдосконалювали знання іноземних мов.

 

  Проєкт «Rhythm of friendship» відбувався у містечку Завойя, на півночі Польщі, з 4 по 12 вересня. Група учнів під керівництвом вчителька англійської мови Захарченко О. І. стали першими учасниками міжнародного обміну. Молодь обох країн знайомилася з культурними традиціями, дізнавалася про сучасні види мистецтва. Українська група презентувала звичаї власної країни, національну кухню, одяг, привезла подарунки й сувеніри для закордонних друзів. Діти брали активну участь у щоденних заняттях, воркшопах, а підсумком навчання стала спільна театральна постановка для місцевих школярів. 

  У позаробочий час мали час на розваги: вчилися грати місцевих ігор, танців, пісень, ходили на прогулянки місцевістю. Родзинкою програми був похід у гори Татри, де учасники мали можливість помилуватися краєвидами, отримати незабутні емоції та враження.

  У приморському містечку Карніце гостювали учасники другого проєкту «Initiative&Act» з 13 по 21 вересня. Сімнадцять учнів під керівництвом вчителька зарубіжної літератури Желізко Ю. В. знайомилися з польською історією та культурою. Щодня на молодь чекали цікаві воркшопи та заняття, які проводили міжнародні тренери й викладачі. Завдання виконували як в українських або польських, так і в змішаних групах. Також діти готували індивідуальні творчі презентації, писали власні тематичні проєкти, знімали відеоблоги, емоційними були уроки акторської майстерності. Підсумок роботи – спільна театральна постановка у Будинку культури для місцевої громади. 

  Крім того, тернопільські школярі у межах проєкту презентували українські традиції, пригощали польських учасників українськими стравами, виконували народні пісні, демонстрували колоритний одяг, обмінювалися подарунками. У Польщі молодь знайомилася з історією місцевості, учасники відвідали Музей каменю у місті Колобжег, насолодилися морськими пейзажами під час катання на кораблі, милувалися Балтійським морем.

   «Flexibility is the future» – третій українсько-польський міжнародний проєкт, що пройшов у містечку Поронім з 28 вересня по 6 жовтня. Під керівництвом вчителя англійської мови Соцького К. Г. тернопільські учні розпочали ґрунтовне знайомство з Польщею. Школярі брали активну участь у тренінгах, створювали власні рекламні кампанії, писали тематичні проєкти. Значна частина проєкту була спрямована на створення позитивної атмосфери між учасниками з обох країн. За допомогою тімбілдінгу професійні тренери за доволі короткий час змогли створити справжню міжнародну команду однодумців, в якій вирували нові креативні ідеї та натхнення. 

  На міжкультурному вечорі вже вкотре лунали українські та польські народні пісні, фільми, діти проводили вікторини, готували один одному сюрпризи. Для відпочинку теж був час: творчий квест у Закопане заохотив молодь обох країн до об’єднання заради перемоги. А відпочинок на термальних водах, похід у гори та на озеро Морське око залишили особливе враження для кожного учасника.