У нашій школі вже традиційно у першій декаді березня почався Шевченківський тиждень, присвячений життю і творчості великого українського поета - Тараса Григоровича Шевченка. Цікавим та змістовним було представлення усного журналу «Тарас Шевченко - великий син України » у 2-В класі. Класний керівник та учні 1-І класу , оформили виставку кобзарів та організували літературне читання віршів поета.
У 2-4 класах відбулась вікторина "Чи знаєш ти Шевченка", літературне читання, каліграфічне списування творів поета та складання пазлів. 3-Г клас організував конкурс малюнків, конкурс кращого читця віршів митця, учні створили діафільми за віршем Т.Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий"; та провели бібліотечний урок. Вихованці 4-А класу долучилися до конкурсу малюнків та читців творів поета, створили лепбук "Т.Г.Шевченко". Учні 4-В класу організували конкурс читців творів поета біля його пам'ятника у Тернополі. Також учні початкової школи відвідали виставу "Тарасова казка" в ляльковому театрі.
У фотоквесті "Шевченко в кадрі" взяли участь учні 5-тих класів школи. Вихованці 5-А класу читали та декламували вірші поета, слухали пісні сучасних артистів на слова Тараса Шевченка, складали вірші за мнемотаблицями та хмари слів до творчості митця. Учні 7-І класу провели конкурс "Краща декламація вірша Т.Шевченка". У проєкті "Поділися знаннями з молодшими. Тарас Григорович Шевченко" взяли участь учні 9-Г класу. Дізнатися щось про іншу людину - цікаво. Якщо ця людина розповідає про себе - ще цікавіше. Учні приміряли на себе роль поета та пробували методи "Я - Шевченко", "Я - Тарас", "Я - поет", "Я - кріпак", "Я - художник".
Фотоквест "Цікаве про Шевченка" для 9-х класів. Логіка, азарт, наполегливість, пошук інформації, оформлення - результат. Треба заглянути в не одну щілину, щоб віднайти правильні відповіді, і їм це вдалося!
Читання поезії Шевченка напам'ять. "Сон" ("У всякого своя доля"), "І мертвим, і живим, і ненародженим...", "Кавказ", "Катерина", "Доля". Ініціативний проєкт між 9-ми класами "Давай знімемо відео на пам'ять/напам'ять". "Сон ("Увсякого своя доля")" вивчається у шкільній програмі, але діти точно розуміють, що твір винятковий. За що-небудь Шевченка б не заарештували.
Минають роки, змінюються покоління, але слово Т. Шевченка – живе і вічне!