Авторизація

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)

1.1. У великої рогатої худоби ген безрогості домінує над геном рогатості. Якого результату можна чекати від схрещення гетерозиготного бика з гетерозиготними безрогими коровами?

1.2. Батько глухонімий з білим локоном на лобі, мати здорова, без локона. Чи може народитися в такій сім”ї дитина глухоніма без локона, якщо наявність білого локона – домінантна ознака, а глухонімота – рецесивна?

2.1. Карі очі у людини домінують над блакитними. Яке потомство слід чекати від шлюбу кароокої жінки і блакитноокого чоловіка?

2.2. У томатів червоний колір домінує над жовтим, а нормальна висота над карликовістю. Які результати отримають при схрещуванні жовтоплідних високих рослин з червоними карликовими?


3.1. У великої рогатої худоби чорне забарвлення домінує над рудим. Руда корова мала від чорного бугая руде теля. Які генотипи усіх трьох тварин?

3.2. Жінка, гетерозиготна за геном гемофілії одружилася із здоровим чоловіком. Яка ймовірність того, що їх дитина буде хворіти на гемофілію?4.1. Плоди гарбуза бувають білими і жовтими. Схрестили сорти гарбузів з білими і жовтими плодами. У першому поколінні отримали 124 рослини з білими плодами. При схрещуванні гібридних рослин між собою одержано 162 рослини, з яких 121 мали білі, а 41 -–жовті плоди. Як успадковується забарвлення плодів у гарбузів?

4.2. У помідорів нормальна висота і червоні плоди – домінантні ознаки, а карликовість і жовтоплідність – рецесивні. Усі вихідні рослини гомозиготні. Яким буде потомство в F1? Яким буде потомство від схрещування гібрида (з F1) і гомозиготної (карликової і жовтоплідної) особини?

5.1. У вівса імунність до іржі домінує над уражуваністю цією хворобою. Який відсоток імунних рослин слід чекати від схрещування гомозиготної (домінантної) і гетерозиготної форм?

5.2. В якому випадку діти не можуть успадковувати групу крові ні матері, ні батька? Записати схеми можливих варіантів?

6.1. У живий куток принесли двох чорних морських свинок, вважаючи їх чистопородними. Проте в їх потомстві з”явилися коричневі особини. Встановіть генотип цих свинок, якщо відомо, що що чорне забарвлення домінує над коричневим.

6.2. Якими будуть діти від шлюбу прямоволосої жінки (а) без веснушок (в) і кучерявого чоловіка (А) з веснушками (В)?

7.1. У томатів ген високого росту домінує над геном карликового росту. Яке потомство утвориться в II- му поколінні, якщо для схрещування брали дві чисті лінії (домінантну і рецесивну)?

7.2. У флоксів біле забарвлення домінує над кремовим, а плоский вінок домінує над лійковидним. Якими будуть наслідки схрещування рослин з білим плоским віночком і кремовим лійкоподібним?

8.1. У курей трояндоподібна форма гребня домінує над простою листкоподібною. Гетерозиготна курка була схрещена з півнем з простим листкоподібним гребнем. Встановіть генотип батьків і потомства.

8.2. У людей наслідування гемофії – зчеплене зі статтю. Яка ймовірність народження сина, хворого на гомофію, при шлюбі здорової жінки і хворого чоловіка?

9.1. У мишей сіре забарвлення шерсті домінує над білим. При схрещуванні сірої і білої мишей у першому поколінні всі особини були сірі. У другому поколінні з”явилось 198 сірих і 72 білих особини. Запишіть генотипи батьків і потомства.

9.2. У духмяного горошку високий ріст (В) домінує над карликовим (в), а зелені боби (С) над жовтими (с). Яким буде потомство від схрещування ВвСС і ввСс.

10.1. При схрещуванні коричневих і сірих норок все потомство у першому поколінні було коричневим. У другому поколінні отримали 47 коричневих і 15 сірих. Встановіть генотипи батьків і потомства. Скільки у другому поколінні гомозиготних особин?

10.2. Якими будуть діти від шлюбу кучерявої (А) жінки без веснушок (в) і прямоволосого чоловіка (а) з веснушками (В)? Записати генотипи і фенотипи.

11.1. При схрещуванні довгошерстих кроликів з короткошерстими у першому поколінні отримали тільки довгошерстих кроликів. У другому поколінні – при схрещуванні довгошерсто крілиці і короткошерстого кроля – одна половина потомства була короткошерстою, а інша – довгошерстою. Встановіть генотипи батьків і потомства.

11.2. У духмяного горошку високий ріст (В) домінує над карликовим (в), а зелені боби (З) над жовтими (з). Яким буде потомство в F1? Яким буде потомство від схрещуванн ВВЗз х ввЗз?

12.1. У великої рогатої худоби ген безрогості домінує над геном рогатості. Якого результату можна чекати від схрещування гомозиготного рогатого бика з гетерозиготними безрогими коровами?

12.2. У собак чорне забервлення домінує над коричневим, а суцільне забарвлення домінує над плямистістю. Яке потомство слід чекати від схрещування коричневого самця і чорної плямистої самки?
13.1. Карі очі у людини домінують над блакитними.  Яке потомство слуд чекати від шлюбу блакитноокої жінки і кароокого чоловіка?

13.2. У котів рудий колір домінує над чорним, при чому ген, відповідальний за колір міститься в х – хромосомі. Чи можна отримати черепахового кота? Чому? Записати можливі варіанти схрещувань.

14.1. У великої рогатої худоби чорне забарвлення домінує над рудим. Яке потомство буде при схрещуванні чорної корови і рудого бугая?

14.2. Які діти можуть народитися від шлюбу кучерявого (А) батька без ластовиння (в) і прямоволосої жінки (а) з ластовинням (В). Записати можливі варіанти батьків і дітей.

15.1. Плоди гарбуза бувають білими і жовтими. Схрестили сорти гарбузів з білими і жовтими плодами. У першому поколінні отримали всі рослини з білими  плодами. При схрещуванні гібридних рослин між собою одержано 123 рослини, з яких 92 мали білі, а 31 -–жовті плоди. Як успадковується забарвлення плодів у гарбузів?

15.2. Дальтонізм у людини – зчеплений зі статтю (з Х- хромосомою) і викликається рецесивним геном. Яким буде зір у дітей від шлюбу дальтоніка з нормальною жінкою?
16.1. У морських свинок чорне забарвлення домінує над коричневим. У якому випадку все потомство у першому поколінні буде чорним? У якому випадку – коричневим?

16.2. Які групи крові можливі у дітей, якщо:
а) у матері – II група, а у батька – I група крові;
б) у матері – I група, а у батька – IV група крові;
в) у матері – II група, а у батька – II група крові;

17.1. У томатів ген високого росту домінує над геном карликового росту. Яке розщеплення відбудеться у II-му поколінні, якщо схрещували гомозиготи високі томати з гомозиготними карликовими томатами?

17.2. У кролів гладкошерстність і чорний колір – домінантні ознаки, а а ангорські і білі – рецесивні ознаки. Для схрещування брали тільки гомозиготні особини. Яким буде потомство від схрещування крілиці з F1-? Яким буде потомство від схрещування крілиці з F1 і домінантного кроля?

18.1. У курей трояндоподібна форма гребня домінує над простою листкоподібною. Гетерозиготна курка була схрещена з гомозиготним півнем. У потомстві всі особини мали трояндоподібну форму гребня. Запишіть можливі генотипи батьків і потомства.

18.2. У людей наслідування гемофії – зчеплене зі статтю. Яка ймовірність народження сина, хворого на гомофію, при шлюбі здорової жінки і хворого чоловіка?

19.1. При схрещуванні сірої і білої мишей у першому поколінні все потомство було сірим. У другому поколінні з”вилось 76 сірих і 25 білих особин. Встановіть генотип батьків і потомства.

19.2. У дурману пурпуровий колір квітів домінує над білим, а колючість насіння домінує над гладкістю. Яким буде потомство від схрещування рослин з пурпуровими квітами з колючим насінням (гетерозигота) і домінантною гомозиготною рослиною?

20.1. У кролів нормальна довжина шерсті домінує над короткошерстістю. Яке потомство отримають від схрещування довгошерстої гомозиготної крілиці і короткошерстого кроля?

20.2. Батько глухонімий без локона на лобі, мати – глухоніма без локона. Чи може народитися в такій сім”ї здорова дитина без локона, якщо наявність локона -–домінантна ознака, а глухонімота – рецесивна?

21.1. У великої рогатої худоби ген безрогості домінує над геном рогатості. Якого результату можна чекати від схрещування гетерозиготного бика з гомозиготними рогатими коровами?

21.2. У курей чорне забарвлення домінує над сірим, а хохлатість домінує над гладкістю. Які курчата будуть отримані при схрещуванні чорних хохлатих півнів і чорних курей без хохла?

22.1. Карі очі у людини домінують над блакитними. Яке потомство слід чекати від шлюбу гетерозиготної кароокої жінки і гетерозиготного кароокого чоловіка?

22.2. У людей ген курячої сліпоти зчеплений зі статтю, він зумовлений рецесивним алелем. Чи можна очікувати від шлюбу здорової жінки і хворого чоловіка нормального сина і хвору дочку?

23.1. У великої рогатої худоби чорне забарвлення домінує над рудим. Яке потомство буде при схрещуванні рудої корови і чорного гомозиготного бугая?

23.2. Дальтонізм у людини – зчеплений зі статтю ( з Х – хромосомою) і викликається рецесивним геном. Чоловік – дальтонік одружився з жінкою, батько якої теж був дальтоніком. Які можливі генотипи і фенотипи дітей?

24.1. Плоди гарбуза бувають білими і жовтими. Схрестили сорти гарбузів з білими і жовтими плодами. У першому поколінні отримали всі рослини з білими  плодами. При схрещуванні гібридних рослин між собою одержано 423 рослини, з яких 312 мали білі, а 111 -–жовті плоди. Як успадковується забарвлення плодів у гарбузів?

24.2. Які групи крові можливі у дітей, якщо :
а) у матері – III група, а у батька – IV група крові;
б) у матері – I група, а у батька – III група крові;
в) у матері – I група, а у батька – IV група крові;
25.1. У вівса імунність до іржі домінує над уражуваністю цією хворобою. Який відсоток імунних рослин слід чекати від схрещування гетерозиготних форм?

25.2. У кроликів гладкошерстність і чорний колір – домінантні ознаки, а ангорська і біла – рецесивні. Схрестили дві чисті лінії (домінантну і рецесивну). Визначте потмство у F1. Які кроленята народяться при схрещуванні кроля з F1, і білої ангорської крілиці?

26.1. У морських свинок чорне забарвлення домінує над коричневим. У потомстві чорного самця і коричневої самки половина потомства була чорна, а інша – коричнева. Записати генотип батьків і потомства.

26.2. Якими будуть кошенята при схрещуванні рудої кішки (в) і чорного кота (В), якщо ген, відповідальний за колір – зчеплений з Х-хромосомою.

27.1. У морських свинок чорне забарвлення домінує над коричневим. Яке потомство може з”явитись від схрещування чорних самок і коричневих самців. Встановіть генотипи батьків і потомства.

27.2. Батько глухонімий з білим локоном на лобі, мати здорова, без локона. Чи може народитися в такій сім”ї дитина глухоніма без локона, якщо наявність білого локона – домінантна ознака, а глухонімота – рецесивна?

28.1. У томатів ген високого росту домінує над геном карликового росту. Якими були результат роботи селекціонерів, якщо для схрещування брались гетерозиготні високі томати і гомозиготні карликові?

28.2. Яке потомство слід чекати від шлюбу жінки, гетерозиготної за геном гемофілії і хворого чоловіка?

29.1. У курей трояндоподібна форма гребня домінує над простою листкоподібною. Гетерозиготний півень був схрещений з куркою з простим листкоподібним гребнем. Отримали 200 курчат. Скільки курчат матимуть трояндоподібний гребінь?

29.2. Які групи крові можливі у дітей, якщо :
а) у матері – III група, а у батька – IV група крові;
б) у матері – I група, а у батька – III група крові;
в) у матері – I група, а у батька – IV група крові;

30.1. У великої рогатої худоби ген безрогості домінує над геном рогатості. Якого результату можна чекати від схрещування гомозиготного рогатого бика з гомозиготної безрогої корови?

30.2. У флоксів біле забарвлення домінує над кремовим, а плоский вінок домінує над лійковидним. Якими будуть наслідки схрещування рослин з білим плоским віночком і кремовим лійкоподібним?
31.1. У кролів нормальна довжина шерсті домінує над короткошерстістю. Яке потомство отримають від схрещування короткошерстого кроля і гетерозиготної крілиці? Скільки гомозиготних кроленят (в %) з”явиться?

31.2. Якими будуть діти від шлюбу кучерявої (А) жінки без веснушок (в) і прямоволосого чоловіка (а) з веснушками (В)? Записати генотипи і фенотипи.

32.1. Карі очі у людини домінують над блакитними. Яке потомство слід чекати від шлюбу блакитноокої жінки і гетерозиготного кароокого чоловіка?

32.2. У людей наслідування гемофії – зчеплене зі статтю. Яка ймовірність народження сина, хворого на гомофію, при шлюбі здорової жінки і хворого чоловіка?

33.1. У великої рогатої худоби чорне забарвлення домінує над рудим. Чорна корова мала від чорного бугая руде теля. Які генотипи усіх трьох тварин?

33.2. У томатів нормальна висота і червоні плоди – домінантні ознаки, а карликовість і жовтоплідність рецесивні. Усі вихідні рослини гомозиготні. Яким буде потомство в F1? Яким буде потомство від схрещування цих гібридів?

34.1. У вівса імунність до іржі домінує над уражуваністю цією хворобою. Який відсоток імунних рослин слід чекати в II – поколінні при схрещуванні гомозиготної (домінантної) і гомозиготної (рецесивної) форм?

34.2. У томатів нормальна висота і червоні плоди – домінантні ознаки, а карликовість і жовтоплідність рецесивні. Усі вихідні рослини гомозиготні. Яким буде потомство в F1? Яким буде потомство від схрещування гібридів  (з F1) і гомозиготної (високої, червоноплідної) рослини?

35.1. У курей трояндоподібна форма гребня домінує над простою листкоподібною. Гетерозиготна курка була схрещена з півенем з простим листкоподібним гребнем. Отримали 100 курчат. Скільки курчат матимуть простий листкоподібний гребінь?

35.2. Жінка, гетерозиготна за геном гемофілії одружилася із здоровим чоловіком. Яка ймовірність того, що їх дитина буде хворіти на гемофілію?

36.1. У курей трояндоподібна форма гребня домінує над простою листкоподібною. Схрестили півня і курку з трояндоподібним гребнями. Отримали 100 курчат, з яких 25 мали простий листкоподібний гребінь. Встановіть генотип батьків і потомства.

36.2. Дальтонізм у людини – зчеплений зі статтю (з Х- хромосомою) і викликається рецесивним геном. Яким буде зір у дітей від шлюбу дальтоніка з нормальною жінкою?