Авторизація

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Що робити, якщо занадто хвилюєшся, чому це нормально і як пережити невдачу.

 

Хвилювання перед іспитом - норма. Всі здорові люди відчувають тривогу і невпевненість перед важливими подіями: спортсмен перед виходом на ігрове поле, професор перед доповіддю на конференції, музикант перед виходом на сцену.

 

Дослідники встановили, що невелике хвилювання навіть допомагає досягти успіху. Головне, триматися на оптимальному рівні тривоги - не піддаватися паніці, але і не розслаблятися. Якщо людина зовсім не хвилюється, не відчуває напруги, їй важче зосередитися і застосувати свої здібності в повну силу.

 

Хвилювання - ознака того, що ми робимо щось важливе для нас. Ви хвилюєтеся, оскільки хочете показати високі результати, від яких залежить вступ до вузу і життя, як мінімум, в найближчі 3-5 років. Але якщо рівень тривоги надмірний - енергія йде на регуляцію хвилювання, а на завдання іспиту сил залишається менше.

 

Тому найбільшою проблемою в ситуації тестування стає наше хвилювання.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

 

Іноді батьки стикаються з тим, до чого зовсім були не готові. На жаль, буває так, що вчора ваш малюк був доброзичливою і життєрадісною дитиною, поводився слухняно і в цілому приносив тільки радість, а сьогодні він став вам грубити.

Батьки часто впадають в ступор. Як бути? Що робити? Не звертати уваги і виховувати так, як ніби нічого не сталося або пустити в справу суворі методи виховання? Батьки часом розходяться в думках, намагаються спробувати все і відразу, найчастіше у них нічого не виходить, що погіршує ситуацію.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

 

1. Правильно постав задачу! Не думай, як змусити себе вчитися, а думай, як почати добре вчитися. Не примушуй себе (підсвідомість буде чинити опір насильству), а плануй! Постав мету отримати в семестрі по предмету "Х" на бал більше, ніж зараз, і підсвідомість тут же знайде шляхи вирішення цього завдання.

2. Знайди мотив (причину, стимул) вчитися добре. Мотивація може бути різна: найчастіше це якась перспектива (приз). Вона може бути близькою (Після вдало складених іспитів я поїду в подорож) або довгострокової (Ось вивчусь і стану президентом!). Мотивація у кожного своя.

3. Облаштуй робоче місце. Банально, але факт. Можливо, лежачи на дивані з планшетом приємніше займатися, але доведено, що в лежачому положенні людина розуміє і запам’ятовує гірше і повільніше, це пов’язано з фізіологією.

Детальніше...