Авторизація

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

 У дитинстві багато хто з нас переживає різні травматичні події. На дитину впливають і події, в яких вона не бере безпосередньої участі. Так, наприклад, перегляд телевізійного репортажу з місця терористичного акту також може чинити на неї тяжке, гнітюче враження та викликати посттравматичні симптоми. Діти можуть відчувати власну незахищеність та безпорадність у світі, який їм не зовсім зрозумілий. Наслідки такого впливу включають страх, нічні кошмари, регресивну поведінку (наприклад, дитина, яка давно ходить у туалет, може мочитися в ліжко) або часті прояви агресії.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Вправа «Релаксація»

Мета: надати можливість контролювати тілесні реакції на тривогу/стрес.

Якщо дитина перебуває у стані гострого стресу, найлегше відновити її емоційну рівновагу за допомогою релаксації, що передбачає два види дій: напруження і розслаблення м'язів. Водночас важливо правильно дихати. Вдих — напруження м'язів, видих — розслаблення. Наприклад: повільно напружити пальці ніг, одночасно роблячи глибокий повільний вдих, потім повільно розслабити їх.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

  Реакції на кризову ситуацію в дітей різних вікових категорій є різними. Відповідно, різними є ризики в таких ситуаціях, а також потреби виходу з них.

  Діти молодшого шкільного віку

Переживаючи кризову ситуацію, діти молодшого шкільного віку можуть відчувати власну провину за події, що відбулися. У них виникають страхи, знижується рівень комунікації або ж вони проявляють надмірну турботу про захист та порятунок людей у кризових умовах.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

 

  Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 26.01.2022 №1127/0/2-22/5713/2768-99 «Щодо підтримки проведення всеукраїнської інформаційної кампанії для дітей» інформуємо, що на виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації стратегії зі створення безбар'ерного простору в Україні проект "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), який реалізується Alinea International, у тісній співпраці 3 Офісом Президента Украйни, за участі Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки у лютому 2022 року проводитиме інформаційну кампанію «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів».

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

  Серед батьків знайти тих, хто хоча б раз не ляснув своє чадо, дуже складно. А чи знаєте Ви, до яких наслідків у ставленні до дитини може привести нестриманість? Дізнайтеся, що про це думають психологи, і чим такий метод виховання загрожує Вашому синові чи доньці в майбутньому!

  Чому деякі батьки б’ють своїх дітей?

  Найчастіше вони говорять: «Нас у дитинстві карали, і ми караємо: «Ми ж виросли нормальними, і наших дітей це не зіпсує»;

  Звичайно, це вибір кожного з батьків, і вони в першу чергу відповідають за наслідки цих «покарань» по попі, по руках тощо. Але для початку, давайте спробуємо розібратися, чому  б’ють своїх дітей:

·         Бракує слів, щоб пояснити, чому те або інше не можна робити.

·         Отримують несвідоме задоволення від покарання іншої людини.

·         Зганяють  накопичену агресію на дитину.

·         Бояться втратити владу і авторитет у своїй сім’ї.

Детальніше...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

  Насильством можна визначити як дію або бездіяльність однієї людини стосовно іншої, що завдає шкоди здоров’ю як фізичному, так і психічному, принижує почуття честі та гідності. В Україні заборона всіх форм насильства проголошується Конституцією України, Кримінальним кодексом України, Законом України «Про попередження насильства в сім’ї”, Законом України «Про охорону дитинства», постановами Кабінету міністрів України та багатьма іншими нормативно-правовими актами.

  Насильство у сім’ї (акт насильства)– це умис­ні дії фізичного, психологічного, сексуально­го чи економічного спрямування одного чле­на сім’ї (кривдника) щодо іншого члена сім’ї (жертви), якщо ці дії порушують конститу­ційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному та психічно­му здоров’ю.

Детальніше...