Авторизація

 Бесіду на дану тематику було проведено із залученням представників патрульної поліції  у третіх класах. Учні отримали інформацію на тему: “Правила дорожнього руху”.

 До основних учасників дорожнього руху належать: водії, пасажири транспортних засобів, та пішоходи.

 Мінімальний вік, дозволений для складання іспитів й отримання посвідчення водія – 16 років. Це стосується категорій – А1, А (мопеди та мотоцикли). У 18 років ви вже зможете претендувати на категорії В1, В, С1, С (квадроцикли, легкові, вантажні авто).

 Згідно з пунктом 21.11 Правил Дорожнього Руху, забороняється перевозити дітей: дітей, зріст яких менше 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім: транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими правилами обмежень швидкості руху.

 Дитячі утримуючі системи (автолюльки, автокрісла-переноски, власне автокрісла, бустери зі спинкою, що знімається, і просто без спинки) повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з’єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності). 

 

  Правила пасажира:

1)Не ставай на край бордюру, бо тебе можуть ненароком штовхнути під колеса транспорту, який під’їжджає до самого тротуару, щоб зупинитися для зручної посадки пасажирів.

2)Коли заходиш у тролейбус, автобус чи інший транспортний засіб, не штовхайся, будь ввічливий з людьми. Пропусти вперед стареньких та батьків з малими дітьми, адже ти вже школяр, на тебе дивляться як на самостійну людину.

3)У салоні також поводься культурно: якщо є вільні місця, то сядь; якщо багато людей, то стань так, щоб не заважати іншим пасажирам. Голосно не розмовляй, не привертай уваги людей до себе і не заважай своїм криком. Не бігай по салону і не штовхайся.

4)Тримайся за поручні, щоб не впасти при раптовому гальмуванні чи на повороті.

5)Пам’ятай, що ти повинен поступатися місцем старшим людям, пасажирам з дітьми, якщо ти сидиш, а їм сісти ніде.

6)При виході будь уважний, щоб не оступитись і не впасти, бо східці бувають не досить зручні або зависокі для тебе.

7)Не спирайся спиною на двері, тому що вони можуть автоматично відчинитись і ти випадеш на проїжджу частину.

  Навіть 3-річний малюк повинен знати, що на дорозі треба поводитися акуратно і уважно. Дорога – не місце для гри і бігу, тому що по ній їздять машини, від яких потрібно триматися подалі на безпечній відстані.

10 основних правил дорожнього руху для дітей

Що ще необхідно знати маленькому пішоходові, 10 основних правил:

1.Ходити потрібно по тротуарах, тільки з правого боку.

2.Переходити вулицю необхідно тільки по пішохідному (або підземному) переходу.

3.Переходити вулицю можна тільки на зелене світло світлофора.

4.Червоний і жовтий сигнали світлофора означають, що йти заборонено.

5.Якщо збираєшся переходити дорогу, подивися, чи немає поруч машин.

6. При переході дороги спочатку дивимося наліво, доходимо до середини і дивимося направо, тільки тоді продовжуємо шлях.

7.При переході через дорогу треба міцно тримати маму (або будь-якого іншого дорослого) за руку.

8.Не можна перебігати дорогу, особливо якщо поблизу автомобіль.

9.Не можна обходити стоячий автобус – це небезпечно. Треба почекати, поки автобус від’їде від зупинки.

10.За містом потрібно йти по узбіччю, назустріч їдучим машинам (тобто по лівій стороні дороги).