Авторизація

   Із залученням представників патрульної поліції у 2-их класах було проведено інформаційно-пізнавальну бесіду на тему: «Правила безпеки під час війни: інформація для школярів».

   Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою та бути свідомими. Слід звернути увагу на рекомендації та правила безпеки для школярів:

1.     Довіряй тільки близьким знайомим (батьки, родичі, друзі, сусіди, вчителі тощо).

2.     Завжди шукай компанію, не переміщуйся наодинці, а найкраще – завжди знаходься у
супроводі батьків та знайомих дорослих.

3.     Не погоджуйся на пропозиції незнайомих людей.

4.     Не ігноруй звуки сирен, сигналів про повітряну чи іншу тривогу.

   Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю до 1 хвилини, це означає – «Повітряна тривога». Після сирени має бути мовне повідомлення «Повітряна тривога». Потім – інформація про те, що мешканці мають терміново йти до найближчого укриття. Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає відбій повітряної тривоги. Також після короткого сигналу сирени буде мовне повідомлення про відбій тривоги.

Правила поведінки на час небезпеки та сигналів тривоги.

1. Не наражай себе на небезпеку свідомо: не виходь на вулицю в період дії комендантської години чи під час повітряної тривоги. Намагайся зберігати спокій у разі оголошення тривоги чи початку бойових дій, швидко реагуй на вказівки дорослих та прямуй до визначеного місця укриття.

2. Ховайся в пристосовані для укриття місця: у разі авіаударів чи іншої атаки з боку ворога, дитина ризикує опинитися під завалами, якщо вона ховається в непризначеному для укриття місці. У таких підвалах ризики загинути значно вищі. Обговори з дорослими місця безпечного схову та шляхи прямування до них.

3. Дослухайся до настанов, порад та застережень батьків, дорослих, з якими перебуваєш в одному приміщені, укритті.

4. Дотримуйся правила двох стін! У разі «прильоту» перша стіна бере на себе удар, а друга стіна може захистити від осколків та сторонніх уражаючих предметів.

5. Тримайся подалі від вікон! Коли на вулиці відбуваються вуличні бої або ж існує ризик обстрілу, знаходження біля вікон в рази збільшує ризики отримання ушкоджень.

6. Якщо ти, перебуваючи на вулиці, виявив/ла іграшки, мобільний телефон та інші речі чи предмети, які тобі не належать, пам’ятай: КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ їх піднімати чи переносити, тому що це можуть бути замасковані вибухонебезпечні пристрої. ОБОВ’ЯЗКОВО повідом дорослих про свою знахідку!

Рюкзак безпеки для дітей.

   Щоб не посилювати тривогу, Світлана Ройз пропонує замінити назву "тривожний рюкзак" на "рюкзак безпеки".

- Потрібно насамперед запастися життєво необхідними речами.

- Подумати, які речі необхідно мати з собою в тому випадку, якщо ви будете змушені перебувати в безпечному приміщенні протягом певного часу, не виходячи звідти.

- Повідомити про це членів сім'ї: продемонструвати вміст сумки чи рюкзака безпеки ("тривожної валізи") та вказати місце її зберігання; переконатися, що всі знають, як користуватися цими речами; призначити відповідального за періодичні перевірки й оновлення вмісту сумки.

Типовий вміст рюкзака для дитини молодшого віку:

- тепла легка ковдра або дитячий спальник;

- похідні дитячі ложка, миска, чашка;

- засоби гігієни;

- ліки, які дитина приймає на постійній основі;

- маленька неважка іграшка.