21 лютого 2023 року представниками патрульної поліції було проведено лекцію-бесіду з учнями 6-х класів на тему відповідальності за вчинення правопорушень.

Школярів поінформовано про те, що не зважаючи на те, що особа до 18 років є неповнолітньою, закон наділяє її певним об’ємом прав. Ряд прав у дитини виникає від народження. Зі збільшенням віку дитини збільшується і об’єм прав. Радикально змінюється правовий статус дитини з 14 років. З настанням цього віку, дитина має право на:

·       самостійне звернення до суду за захистом своїх прав;

·       отримання інформації щодо свого усиновлення;

·       самостійне розпорядження власними доходами: стипендією, заробітною платою, іншими доходами;

·       брати участь в розпорядженні аліментами, які сплачуються на її утримання;

·       самостійно укладати договори банківського вкладу;

·       вибір місця свого проживання;

·       працювати за згодою батьків у вільний від навчання час для виконання легкої роботи;

·       керувати велосипедом при русі на дорозі, навчатись водінню мотоциклом, мопедом.

Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки.

З учнями обговорено питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень та злочинів, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо жорстокого поводження з тваринами, порушення правил дорожнього руху пішоходами, поширювання неправдивих чуток, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, хуліганство. Дітям було наголошено про те, що за вчинення хуліганських дій в Україні існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.