21 лютого 2023 року представниками патрульної поліції було проведено лекцію-бесіду з учнями 6-х класів на тему відповідальності за вчинення правопорушень.
Школярів поінформовано про те, що не зважаючи на те, що особа до 18 років є неповнолітньою, закон наділяє її певним об’ємом прав. Ряд прав у дитини виникає від народження. Зі збільшенням віку дитини збільшується і об’єм прав. Радикально змінюється правовий статус дитини з 14 років. З настанням цього віку, дитина має право на:
· самостійне звернення до суду за захистом своїх прав;
· отримання інформації щодо свого усиновлення;
· самостійне розпорядження власними доходами: стипендією, заробітною платою, іншими доходами;
· брати участь в розпорядженні аліментами, які сплачуються на її утримання;
· самостійно укладати договори банківського вкладу;
· вибір місця свого проживання;
· працювати за згодою батьків у вільний від навчання час для виконання легкої роботи;
· керувати велосипедом при русі на дорозі, навчатись водінню мотоциклом, мопедом.
Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки.
З учнями обговорено питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень та злочинів, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо жорстокого поводження з тваринами, порушення правил дорожнього руху пішоходами, поширювання неправдивих чуток, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, хуліганство. Дітям було наголошено про те, що за вчинення хуліганських дій в Україні існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.