Небезпечний рух "Редан" в Україні набирає популярності серед підлітків, і правоохоронці запобігли низці провокацій у великих містах, а також викрили двох організаторів. Російські окупанти намагаються розповсюдити серед українських підлітків дане угрупування для дестабілізації ситуації в країні.

Правоохоронці нагадали, що "Редан" - це напрям субкультури, який поширився у лютому 2023 року. У Москві внаслідок масової бійки загинули двоє підлітків, які підтримували цей рух. Штучне поширення цієї субкультури - є російською інформаційно-психологічною операцією. Мета - використовувати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Правоохоронці розповіли, що учасники таких неформальних груп ходять із довгим фарбованим волоссям, засуджують насильство з боку інших субкультур та виступають за індивідуальний стиль. Для ідентифікації члени такого руху використовують символіку павука, мають довге волосся та одяг стилю оверсайз.

Як розпізнати "реданівців"

Для ідентифікації члени молодіжного неформального руху "ПВК Редан" використовують:

1.      символіку павука,

2.      мають довге волосся,

3.      носять одяг стилю оверсайз.

Чим займаються прихильники руху "Редан"

Під час своїх флешмобів учасники організовують масові сутички у громадських місцях. До речі, правоохоронцями вже було затримано понад 200 представників субкультури у кількох містах України. Масштабні бійки хлопці мали намір влаштувати у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Луцьку, Черкасах, Вінниці.

При цьому варто зазначити, що, як стверджують представники руху, вони зовсім не агресивні, засуджують насильство з боку інших субкультур та виступають за індивідуальний стиль. Так, "Редан" протиставляють іншій субкультурі, яка вважається уособленням "групою сили" - "офникам", члени якої можуть затіяти бійку через зовнішній вигляд іншої людини.

Де збираються "реданівці"

Враховуючи наміри влаштувати брутальний перфоманс із бійками у громадських місцях, основними місцями проведення зборів підлітків є:

1.      площі,

2.      торгові центри,

3.      центральні частини міст.

Поради батькам

Поліцейські закликають дорослих приділяти увагу дітям, постійно роз'яснювати правила поведінки та вберегти від невиправданих вчинків. Правоохоронці також рекомендують батькам цікавитись дозвіллям дітей, зокрема інтересами в мережі інтернет, стати по проблемних питаннях для них "найкращими товаришами".