5 лютого 2020 року учнівське самоврядування нашої школи організували джинсовий день. В цьому заході взяли участь молодші й старші учні, які прийшли до школи в джинсовому одязі.

djyns1

Сьогодні мінімум кілька пар джинсів знайдеться в гардеробі кожної сучасної людини. Але що ми насправді знаємо про історію такого популярного та практичного повсякденного одягу?  Ось лише кілька цікавих фактів:

- Деним, з якого шиються джинси – це тканина особливого саржевого плетіння. У ній використовуються дві нитки – пофарбована в синій основа та незабарвлений уток. Саме так виходить характерна джинсова фактура та колір. Кращий денім (sergedeNimes) виготовляли у французькому Німі, звідки й пішла назва.

- Само слово «джинси» прийшло з італійської Генуї. Місцеві матроси потребували міцної, дешевої та практичної тканини замість парусини. Використовували її не тільки для пошиття штанів, але й з суто утилітарною метою. Наприклад, накрити вантаж. Називалася така тканина «дженес» або ж «джинс», в залежності від вимови.

- Ще в 1750-му році у французькій «Книзі зразків текстильної промисловості» згадується вісім видів штанів, схожих на сучасні джинси.

djns 2djns 3djns 4djns 6 1Учнівське самоврядування щиро дякує всім учасникам заходу за активність, яку вони проявили.