Авторизація

 

    В теперішній час стрімкого розвитку технологій гіперактивність дітей пришвидшується, відповідно часто це переростає у певні негативні прояви - булінг, агресію тощо. Для того, щоб запобігати цьому я запросила представника правоохоронних органів для роз'яснювальної роботи та профілактики. Учні отримали всю необхідну та вичерпну інформацію за всіма аспектами щодо шкідливості паління тютюнових виробів, зокрема вейпів, електронних сигарет тощо, щодо відповідальності за бійки та крадіжки.

   Як відомо до кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, хуліганство та інші). Що стосується кримінальної відповідальності дітей віком до 14 років, вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру.

  Відповідно до  чинного законодавства України продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також куріння в «громадських місцях» заборонено (Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»). Згідно зі статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох (51 грн) до десяти (170 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а от за повторне правопорушення – від 170 грн до 340 грн. Окремо визначає законодавство покарання за куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях: попередження або накладення штрафу від п’яти (85 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.