Авторизація

 

  Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі люди, й особливо діти, чіпають їх, а інколи намагаються розібрати, палять на вогнищах, роблять спроби розбити, кидають, в результаті чого від вибухів трапляються нещасні випадки. Тому необхідно, щоб усі, а особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, приховану у вибухонебезпечних предметах, і твердо знали правила поведінки при їх знаходженні.

Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, є хімічними сполуками різного кольору – від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після тривалого перебування у воді чи землі вони не втрачають здібності вибухати, а в деяких випадках, хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпаси, утворюють нові види дуже чутливих вибухових сполук.

   На жаль, кожного року відбувається безліч пригод з дітьми та необачними дорослими, які намагаються гратися чи розбирати вибухонебезпечні предмети. Знайшовши вибухонебезпечні предмети, слід бути пильним. Не можна торкатися їх і не дозволяти брати в руки своїм товаришам. Боєприпаси знешкоджують спеціальні групи піротехніків.

    До вибухонебезпечних предметів належать всі предмети, які можуть спричинити вибух.

Що робити в разі виявлення незнайомих та підозрілих предметів?

1.     У жодному разі не можна торкатися знахідок самим, а також не можна дозволяти це робити іншим. 

2.     Не можна бити по знахідці, переносити чи намагатися сховати. 

3.     Не намагайтеся розібрати знайдений предмет.  

4.     Не можна розпалювати багаття поблизу знахідки (і тим паче кидати в нього предмет). Так само не можна закопувати його в землю, кидати в річку тощо. 

5.     Не можна забирати знахідку в якості сувеніру додому чи приносити у громадські місця. 

6.     Про знайдені підозрілі предмети слід негайно повідомити дорослих (ДСНС, поліцію, вчителів, батьків тощо). Якщо поруч є відділок поліції або тероборона, то розкажіть про знахідку їм. 

7.     Надаємо інформацію спокійно, чітко, повільно, без зайвої метушні. Вас повинні добре зрозуміти. 

8.     Потрібно якнайкраще запам'ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, за можливості поставити застережний знак і попередити людей, аби вони не йшли в той бік.

9.     Якщо ваші знайомі принесли у громадське місце чи додому небезпечний предмет, варто негайно повідомити дорослих і зателефонувати до поліції або ДСНС. 

 Раніше здавалося простим і звичним, наприклад, прогулянка в лісі, відпочинок на озері, пікнік або шашлики та навіть прогулянка з собакою – все це тепер небезпечно. Особливо для мешканців районів, що межують із РФ. Утім, мешканцям більш віддалених районів теж не варто розслаблятися, адже ворог має установки для дистанційного мінування.